Modulové vzdelávanie

V rámci Leteckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach je zriadená organizácia podľa Časti 147, určená pre výcvik personálu údržby leteckej techniky. Vo svojej činnosti sa riadi platnými zákonmi, normami a predpismi Slovenskej republiky a právnymi dokumentmi národných a medzinárodných leteckých inštitúcií a organizácií, ktoré vymedzujú oblasť leteckej legislatívy. Teoretická a praktická časť výcviku sa vykonáva podľa požiadaviek Časti 147 a Časti 66 Nariadenia EK (ES) č. 2042/2003 z 20. novembra 2003 o zachovaní letovej spôsobilosti lietadiel a leteckých výrobkov, častí a zariadení a o schvaľovaní organizácií a personálu zapojených do týchto činností. Organizácia SK.147.0003 pre účastníkov kurzov zabezpečuje teoretické a praktické vyučovanie (výcvik a skúšky) a ubytovanie a stravovanie.

V rámci tejto organizácie zabezpečuje Katedra avioniky vzdelávanie v moduloch M5, M7, M13 a M14. Viac informácií nájdete v tomto dokumente, alebo na tejto stránke.